Zrinjski 2

Zrinjski s 4:0 na plus 8, Olimpic bolji od Širokog Brijega

Postigavši sva četiri gola u prvom poluvremenu, nogometaši Zrinjskog pobjedom protiv Metalleghea u Travniku zabilježili su važan korak na putu prema obrani naslova prvaka Bosne i Hercegovine.

S ovih 4:0 “Plemići” su iskoristili kako su se poklopili rezultati najbližih pratitelja, pa sada imaju osam bodova više od Krupe, Radnika, Mladosti, Sarajeva i Željezničara, koji svi imaju po 18 bodova.

Strijelci za Mostarce bili su Jakovljević, Mešanović, Tomić i Todorović, koji je riješio sve dvojbe već u 35. minuti.
Luka Menalo nastavio je golgeterski niz u redovima Širokog Brijega, no njegov gol nije promijenio ishod utakmice protiv Olimpica na Otoci. Armin Mahović zabio je za vodstvo domaćih krajem prvog poluvremena, a u 56. udvostručio ga je Adnan Osmanović. Menalo pogađa u 70., a Alem Plakalo uoči sudačke nadoknade postavlja konačnih 3:1 kojim je Olimpic došao do tek osmog boda na pretposljednjem mjestu. Široki ostaje osmi s 13 bodova.

Što se tiče ostalih subotnjih dvoboja, Sarajevo i Sloboda su remizirali 1:1, Krupa je dobila Vitez 2:0, a Željezničar je s 2:1 slavio u Bijeljini kod Radnika.

U petak je Mladost na domaćem terenu pobijedila Čelik 1:0.