Zrinjski i Sarajevo u sjajnoj utakmici podijelili bodove

U derbiju 17. kola Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog i Sarajeva podijelili su bodove odigravši 2:2, prenosi pogled ba.

Sarajlije su tako zadržale pet bodova prednosti u odnosu na aktualne prvake.

Zrinjski je sjajno otvorio utakmicu i već u petoj minuti mogao do pogotka. Kadušić je ubacio s desne strane, a Veselinović glavom pogodio vratnicu. Dvije minute kasnije Todorović je bio neprecizan. U 11. minuti Zrinjski je nagrađen za dobru igru. Todorović je odigrao povratnu loptu za Bilbiju koji u maniri vrsnog strijelca pogađa mrežu gostiju.

U 15. minuti tresao se okvir gola domaćina nakon što je Rugašević blokirao Hebibovića lopta je završila na vratnici.

Sarajevo je ponovno zaprijetilo u 29. minuti kada je Velkoski šutirao pored gola iz slobodnog udarca.

Odličnu priliku u 31. minuti ne koristi Bilbija koji je izašao sam pred Kovačevića, ali se poskliznuo u najvažnijem trenutku.

Posljednju prigodu u prvom dijelu imali su gosti u 44. minuti kada je Ahmetović glavom pogodio gredu.

Sarajevo u 60. minuti dolazi do izjednačenja. Velkoski je pogodio iz jedanaesterca kojega je sudac Bjelica dosudio nakon duela Barišića i Ahmetovića. U 71. minuti gosti dolaze do potpunog preokreta. Adukor je pogodio nakon loše reakcije vratara Brkića.

U 80. minuti dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski koji je uspješno realizirao Bilbija i poravnao rezultat.

Subotnji nastup bio je 100-ti za Nemanju Bilbiju u dresu Zrinjskog. On je u dresu kluba s lentom do danas postigao 42 pogotka i upisao 26 asistencija. Prigodni dres s brojem 100 uručio mu je predsjednik Zrinjskog Denis Lasić.