zrinjski

Zrinjski se odvojio na vrhu, Sarajevu s igračem manje bod u Širokom

Rezultati desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine išli su na ruku Zrinjskom, koji je u Mostaru nanio prvi poraz Mladosti u ligi ove sezone. Mešanović i Filipović zabili su za Mostarce koji slavili 2:1 i sada s 23 boda prvom pratitelju Radniku bježe pet bodova.

Sarajevo je u Širokom Brijegu napravilo preokret, no iz Hercegovine vraća se s bodom (2:2). Momčad Branka Karačića vodila je od 2. minute pogotkom Borisa Pandže. Izjednačio je Saša Novaković u 20., a četiri minute poslije kod gostiju je isključen Saša Balić. Nermin Crnkić u 38. minuti koristi grešku Pandže i donosi vodstvo Saralijama, a bod za domaće osigurao je Luka Menalo u 55. minuti.

Osim Zrinjskog, jedini domaćin koji je upisao pobjedu u ovom kolu bio je Željezničar, 2:1 protiv Metalleghea. Vitez je uz Široki jedini došao barem do boda kod kuće. Odigrao je 0:0 s Olimpicom.

Radnik je slavio kod Slobode (1:0), a Krupa kod Čelika (2:1).