Zrinjski

Zrinjski na vrhu, Široki Brijeg upisao prvu pobjedu

Nogometaši Zrinjskog od subote dijele vodeću poziciju na tablici Premijer lige BiH sa Slobodom nakon što su svladali Tuzlake 2:0 u Mostaru. Tomislav Tomić u 39. i Danijel Stojanović u 86. minuti pogodili su za treće ovosezonsko slavlje aktualnog prvaka i 50. domaću utakmicu zaredom bez poraza. Niz je to koji traje od travnja 2013. godine.

Sloboda i Zrinjski poslije pet utakmica imaju po deset bodova, a Tuzlaci su ispred zbog nešto bolje gol-razlike.

Široki Brijeg upisao je prvu pobjedu u sezoni. Luka Menalo postigao je jedini gol na gostovanju kod Čelika u 84. minuti, a momčadi Branka Karačića u prvom je dijelu i poništen gol Brekala. Zeničani su kraj susreta dočekali s tri igrača manje. Haurdić je isključen pola sata prije završetka meča, a u sudačkoj nadoknadi još dva igrača.

Krupa je u subotu nanijela treći poraz Olimpicu (2:0), a Mladost i Sarajevo odigrali su 0:0. U nedjelju se sastaju Metalleghe – Radnik i Željezničar – Vitez.