Bayern pregazio Bešiktaš, Barcelona izvukla bod u Londonu

U utorak i srijedu odigrane su preostale utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka. Bayern je na svojoj Allianz Areni bez većih problema svladao turski Bešiktaš. Utakmica za goste nije dobro počela jer već u 16. minuti Vida dobija crveni karton i sa igračem manje nisu imali nikakve šanse protiv ekipe kao što je Bayern. Bavarci su sa 5:0 (Muller 43, 66 ; Coman 53 ; Lewandowski 79 i 88) riješili pitanje prolaska u četvrtfinale, pa na uzvrat u Tursku putuju u opuštenijoj atmosferi.

Utakmicu tjedna na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Barcelona. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao je konkretnije prilike, Willian dva puta pogađa stativu, ali na predah se odlazi sa rezultatom 0:0. Plavci nastavljaju sa stalnim pritiscima što je urodilo plodom u 63. minuti kada Willian sjajnim golom dovodi domaćina u vodstvo. Veselje nije dugo trajalo jer Barcelona u 75. minuti preko Messija postavlja konačnih 1:1. Messiju je ovo bio prvi pogodak protiv Chelsea.

Sevilla i Manchester United odigrali su utakmicu bez golova. Sevilla je bila kvalitetniji protivnik, stalno su napadali a goste je spašavao sjajni De Gea. Gosti iz Manchestera mogu biti zadovoljni ovim rezultatom jer na terenu nisu pokazali ništa i ako takvu igru ponove i u uzvratu, mogli bi imati velikih problema.

Shakhtar je u Harkivu ugostio Romu. Prvih 40. minuta prošlo je bez većih zanimljivosti, ni jedna ni druga ekipa nisu imale nekih većih prilika, a onda u 41. minuti preko Čangiza Undera rimska Vučica dolazi do vodstva, a s tim rezultatom odlazi se i na predah. Shakhtar, svjestan da mora što prije izjednačiti, u drugo poluvrijeme ulazi dosta agresivnije. U 52. minuti preko Ferreyre dolaze do izjednačenja, a u 71. sjajnim golom iz slobodnog udarca Fred postavlja konačnih 2:1. Romu od težeg poraza spašava golman Allison sjajnim intervencijama u posljednjim minutama utakmice.