Bogdanović dobar u porazu Wizardsa

Atlanta Hawksi održavaju neizvjesnost u seriji protiv Washington Wizardsa. Poravnali su na 2-2 pobjedom 111:101 u četvrtoj utakmici unatoč problemima Dennisa Schrödera s osobnim pogreškama. Schrödera je odlično zamijenio Jose Manuel Calderon tako da se njegova smanjena minutaža nije osjetila.

Bila je to utakmica velikih uspona i padova s obje strane. Wizardsi su sjajno krenuli i bili na rubu dvoznamenkastog vodstva da bi Hawksi sve okrenuli i na odmoru imali devet razlike. Iako su probili dvoznamenkastu granicu na startu drugog dijela, Hawksi nisu izdržali i Wizardsi su na kraju treće dionice poravnali, ali ipak je završnica pripala domaćinu koji slavi i poravnava u seriji.

Bojan Bogdanović odigrao je dobru utakmicu, s klupe je dobio 18 minuta i za to vrijeme ubacio je 13 poena (3/5 za dva, 2/4 za tri) uz tri skoka i ukradenu loptu.

Za nešto više Wizardsima je nedostajao napadački učinak Markieffa Morrisa (devet poena) i Marcina Gortata (dva poena), a u ovoj seriji posebno je pozornost na Morrisu koji se ističe trash talkom.

“Statistika pokazuje da nije dobro šutirao, ali prije svega bio je izvan ritma. Međutim vratit će se. Znamo kako je sposoban odigrati i za nekoliko večeri bit će pravi”, vjeruje u Morrisa Scott Brooks.

Hawkse su predvodili Paul Millsap s 19 poena, devet skokova i sedam asistencija, Dennis Schröder s 18 poena i Dwight Howard sa 16 poena i 15 skokova. Kod Wizardsa Bradley Beal ubacio je 32 poena (5/14 trica) uz pet skokova, a John Wall 22 poena uz deset asistencija i pet skokova.