Bogdanović nemoćan protiv prvaka, Nuggetsi okrenuli -25

Golden State Warriorsi odlučni su u drugom dijelu sezone uništiti svaki element optimizma konkurentima sjajnim nizom pobjeda. Nevjerojatna utakmica odigrana je u Memphisu gdje je Denver preokrenuo minus od 25 poena iz treće četvrtine, prenosi Sport klub.

Prvaci su stigli u Indianapolis, kao da već nije dovoljno hladno, zamrznuli su domaćina na -32. Utakmica je praktički bila odlučena već nakon prve četvrtine (40:22), Pacersi nisu znali kako zaustaviti Stepha Curryja koji je u prvom poluvremenu ubacio 23 poena uz šut 9-10, odnosno savršenih 5-5 za tricu. Curry je završio s 26 poena, najbolju utakmicu otkada se vratio na teren odigrao je DeMarcus Cousins ubacivši 22 poena. Myles Turner predvodio je Indianu sa 16 koševa, a Bojan Bogdanović ubacio je 15 (5-13, trica 3-6, sl. bacanja 2-2), dodao je tri skoka, po dvije asistencije i izgubljene lopte.

Mario Hezonja dobro je započeo utakmicu Knicksa na gostovanju kod Hornetsa, postigao je sedam poena u prvom poluvremenu, no samo dva u nastavku dvoboja (4-11, trica 0-2, sl. bacanja 1-2), dodao je četiri skoka, dvije asistencije, po jednu osvojenu loptu i blokadu te tri izgubljene lopte. Knicksi su držali priključak sve do posljednje četvrtine kada su Hornetsi formirali jedanaest poena prednosti i zadržali je do kraja dvoboja. Domaćin pobjedu može zahvaliti izvrsnoj izvedbi igrača s klupe koje je predvodio Tony Parker s 15 poena, 14 je ubacio Malik Monk. Kod Knicksa najefikasniji je bio Kevin Knox s 19 koševa.

Utakmicu koju ste mogli pratiti u prijenosu na Sportklubu igrali su Memphis i Denver. Bio je to dvoboj prepun drame iako to nitko ne bi očekivao kada je vidio rezultat u trećoj četvrtini. Naime, Grizzliesi su vodili 70:45 i činilo se kako Nuggetsima slijedi težak poraz. U posljednjoj četvrtini i dalje vodstvo domaćina, nešto manje, 17 razlike, činilo se dovoljnim. Međutim, period od osam minuta bio je nevjerojatno loš za domaću ekipu, pogodili su samo dva od 14 pokušaja iz igre, a Will Barton je s dvije trice odveo Nuggetse do prvog vodstva. No, odmah idući napad Barton griješi u obrani, sam na trici je Justin Holiday koji pogađa za vodstvo Grizzliesa. Ipak, sama završnica ponovno je donijela pogrešku domaćina, ovoga puta krivac je bio Kyle Anderson, Gary Harris je s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu gostiju koju je malo tko očekivao nakon tri odigrane četvrtine. Nikola Jokić s 24 poena i Barton s 20 predvodili su Nuggetse, Marc Gasol ubacio je 28 za Grizzliese, Mike Conley pridodao je 23.

Boston Celticsi vratili su se pobjedničkim navikama nakon poraza od Warriorsa. Oslabljeni Netsi pokušali su držati priključak što im je u jednoj mjeri i uspjelo, no Celticsi su vrlo profesionalno odradili posao na čuvanju prednosti. Utakmicu je propustio Kyrie Irving, no odlično ga je s 21 poenom, u startnoj petorci zamijenio Marcus Smart. Identičan broj poena upisao je i Jaylen Brown. D’Angelo Russell je s 25 koševa predvodio Netse, Napier je dodao 20.