Damir Martin

Damir Martin osvojio srebro, hrvatski rukometaši u četvrtfinalu OI

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Nakon ulaska u cilj, 28-godišnjem Vukovarcu izmjereno je isto vrijeme kao i Maheu Drysdaleu, no poslije pregleda snimke zlatna medalja otišla je Novozelanđaninu, koji je tako obranio olimpijski naslov iz Londona. Broncu je osvojio trostruki uzastopni svjetski prvak, Čeh Ondrej Synek.

“Ne znam vrijeme, ne znam zaostatak, mislim da je nešto sitno, ali svejedno sam presretan. To je moj put, uvijek najteže. Nizbrdo se nikad ne dođe do vrha. Uvijek najteži put vodi ka vrhu. Ovo je jedna jako velika stepenica koja me dovela do vrha”, sportski je poručio Martin u izjavi za HRT.

Treća je ovo medalja za Hrvatsku u Riju, druga u veslanju nakon što su zlato osvojili braća Sinković u dvojcu na pariće. Josip Glasnović također se okitio zlatom u trapu. Martinova medalja je peta veslačka za Hrvatsku na Olimpijskim igrama od samostalnosti.

Odličan dan u Riju za hrvatsku ekspediciju upotpunili su rukometaši svladavši u dramatičnoj utakmici starog rivala Francusku 29:28 i osiguravši tako četvrtfinale uoči posljednje utakmice prvog kruga. Junak susreta postao je vratar Ivan Pešić koji je u posljednjim sekundama obranio sedmerac i spriječio izjednačenje.

Hrvatska će u posljednjem kolu igrati protiv Tunisa u utorak u 0.50 sati.

Hrvatski boksač Filip Hrgović ušao je u četvrtfinale olimpijskog turnira u kategoriji preko 91 kilograma. U prvom nastupu jednoglasnom odlukom sudaca svladao je Turčina Alija Erena Demirezena. U utorak će Hrgović boksati protiv Kubanca Leiniera Pera.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u nedjelju ujutro, u 3.30 sati, počinje susret četvrtog kola skupine protiv Nigerije. Pobijedi li, momčad Aleksandra Petrovića osigurala bi mjesto u četvrtfinalu.