Juventus i Tottenham remizirali, City bolji od Basela

U prvoj utakmici osmine finala Juventus je na svom stadionu ugostio Tottenham. Domaćin već u drugoj minuti dolazi do prednosti. Na asistenciju Pjanića, Higuain iz okreta pogađa za 1:0. U osmoj minuti Davies pravi prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac Felix Brych pokazuje na bijelu točku. Higuain realizira jedanaesterac i Juventus je već na samom početku utakmice imao prednost od 2:0.

Tottenham se nije predavao, radili su stalni presing i napadali, a Juventus je na životu držao Buffon. Ipak, u 35. minuti stiže nagrada za trud gostiju. Na asistenciju Allija, Kane pogađa i smanjuje rezultat na 2:1. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Aurier neoprezno pravi prekršaj na Costi, pa su domaći dobili priliku iz svog drugog penala na utakmici povisiti rezultat na 3:1. Tu priliku propušta iskoristiti Higuain čija lopta pogađa gredu i “Stara dama” na predah ipak odlazi sa jednim golom prednosti. Gosti nastavljaju sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu, te u 71. minuti Eriksen iz slobodnog udarca postavlja konačnih 2:2.

Manchester City je bez većih problema svladao Basel. Pobjedom od 4:0 u Švicarskoj, izabranici Pepa Guardiole već su u prvoj utakmici riješili pitanje prolaska u četvrtfinale. Golove su postizali: Gundogan (14 i 53), Silva (18) i Aguero (23).