celik-Sloboda

Krupa do punog plijena u Gabeli, Sarajevo i Sloboda ispustili pobjede u Banjoj Luci i Zenici

Ukupno je sedam pogodaka postignuto u tri nedjeljna susreta 6. kola Premijerlige BiH u nogometu, a zanimljivo svih sedam golova publika je vidjela u drugom poluvremenu tih dvoboja.

Najveći posao odradila je Krupa zabilježivši gostujući 1:0 trijumf kod GOŠK-a u Gabeli zahvaljujući zgoditku Nusmira Fajića u 70. minuti susreta.

Sarajevo i Sloboda su također vodili u gostima, no na kraju su se morali zadovoljiti osvajanjem jednog boda protiv Borca, odnosno Čelika.

“Bordo” momčad je u Banjoj Luci povela zgoditkom Marka Mihojevića u 52. minuti kada se ovaj najbolje snalazi poslije jednog prekida, dok je Mahir Karić u 73. minuti nakon sjajne asistencije Veselinovića pogodio za konačnih 1:1.

Sloboda je na Bilinom Polju imala još uvjerljivijih 2:0, ali je Čelik zahvaljujući golovima Ajdina Mahmutovića u 68. i 74. minuti izjednačio na 2:2 i izbjegao poraz pred svojim navijačima. Prethodno su za Tuzlake pogađali Miloš Kalezić u 48., te Sulejman Krpić nakon Ordagićevog proigravanja u 60. minuti.

Izvor: Jabuka.tv