OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Njemačka u polufinalu poslije drame s Italijom

Njemačka reprezentacija postala je treći sudionik polufinala Europskog nogometnog prvenstva u Francuskoj nakon što je prvi put u devet međusobnih dvoboja na velikim natjecanjima pobijedila Italiju, i to poslije izvođenja jedanaesteraca.

Poslije 90 minuta igre bilo je 1:1, a istim rezultatom završeni su i produžeci dramatičnog ogleda u Bordeauxu. Svjetski prvaci na kraju su bili mirniji u raspucavanju s bijele točke i slavili sa 6:5. Mesut Özil doveo je Nijemce u vodstvo u 65. minuti, a izjednačio je Leonardo Bonucci u 78. s 11 metara nakon što je Jerome Boateng igrao rukom.

Kevin Hector zabio je pobjednički gol u izvođenju jedanaesteraca nakon što su s njemačke strane promašili Thomas Müller, Özil i Bastian Schweinsteiger, a s talijanske Simone Zaza, Graziano Pelle, Bonucci i Matteo Darmian. Hector je bio 18. izvođač u “ruletu” jedanaesteraca.

Njemačka sada čeka rasplet posljednje četvrtfinalne utakmice Francuska – Island koja se igra u nedjelju u 21 sat. Borba za finale s pobjednikom tog ogleda bit će u četvrtak. Dan prije sastat će se Portugal i Wales.