Poraz Izviđača u Nišu

Rukometaši Izviđača sinoć su u utakmici 5. kola Seha-Gazprom lige poraženi u Nišu od momčadi Železničara. „Skauti“ su se dobro držali prvih petnaestak minuta, do rezultata 4:4. Bezidejnost u napadu i tehničke pogreške, koji je bilo 15 u meču, omogućile su domaćinu da u sljedećih šest minuta serijom 5:0 stignu do pet golova prednosti (9:4). Do kraja poluvremena „Skauti“ nastavljaju u istom stilu, a rukometaši Železničara pune mrežu nemoćnog vratara Anđelića tako da se odlazi na odmor pri rezultatu 15:7 za domaće.

U drugom poluvremenu „Skauti“ su ušli u igru s namjerom da poprave sliku iz prvog poluvremena. Zaigrali su organiziranije, smanjili broj tehničkih greški, ubrzali protok lopte u napadu što je rezultiralo skorom 5:2 u prvih 7 minuta nastavka u njihovu korist. S dobrom igrom „Skauti“ nastavljaju samo do sredine drugog dijela. Nakon što u dva navrat ne uspijevaju pogoditi, na prazan protivnički gol, iz kontri, za priključak na minus tri, slijedi pad u njihovoj igri, što koriste domaći rukometaši i preuzimaju konce igre, ponovno, u svoje ruke.

Do kraja utakmice domaćini su se vratili u ritam igre iz prvog poluvremena, ne ispuštajući sigurnu prednost, tako da je susret završio rezultatom 30:21.
Železničar je u ovoj utakmici upisao svoje prve bodove u SEHA ligi.

Najbolji i najefikasniji igrač Izviđača sa sedam pogodaka bio je Domagoj Alilović, četiri pogotka postigao je Vedarn Delić, tri Milan Vukšić dok su se u listu strijelaca po dva puta upisali Josip Čutura, Vasilije Kaluđerović i Duje Maretić.

Kod Željezničara najefikasniji sa sedam pogodaka bio je Sretenović, po pet pogodaka postigli su Spasić i Damjanović.

Sljedeći susret u sklopu 6.kola Seha-Gazprom lige rukometaši Izviđača igraju u srijedu, 17.10.2018. godine u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom proziv slovačke momčadi Tatran Prešov, prenosi službena stranica Izviđača.