Cristiano Ronaldo

Portugal poslije još jednog remija u polufinalu Eura

Nakon što je eliminirao hrvatsku reprezentaciju, Portugal je izborio polufinale Europskog nogometnog prvenstva. Iako ni protiv Poljske nije upisao pobjedu u 90 minuta, boljim izvođenjem jedanaesteraca Portugalci su uspjeli postati prvi polufinalisti. Naime, Portugal na cijelom dosadašnjem turniru nije upisao pobjedu tijekom 90 minuta.

Utakmica je u osnovnom dijelu završila rezultatom 1:1. Robert Lewandowski donio je prednost Poljacima već u drugoj minuti, drugim najbržim golom u povijesti europskih prvenstava. Renato Sanches u 33. minuti je postavio rezultat koji se nije mijenjao ni poslije dva sata igre. Portugalci su bili mirniji u raspucavanju s bijele točke i slavili s 5:3.

Protivnika u polufinalnom ogledu, koji će se igrati u srijedu u Lyonu, Portugalci će dobiti poslije drugog četvrtfinalnog dvoboja koji je na rasporedu u petak u 21 sat, Wales – Belgija. U subotu se sastaju Njemačka i Italija, a u nedjelju Francuska i Island.