Raspoloženi Šarić predvodio Sixerse, sjajna partija Hezonje

Raspoloženi Dario Šarić predvodio je Philadelphiju do osme uzastopne pobjede. Sixersi su slavili 118:101 na svom parketu protiv New York Knicksa, a hrvatski reprezentativac bio je njihov prvi strijelac ostvarivši “double-double” učinak s 26 poena (šut iz igre 9/19, trice 2/5, slobodna bacanja 6/6) i 14 skokova, a upisao je i pet asistencija te dvije ukradene lopte.

Na početku druge četvrtine Philadelphijin Joel Embiid doživio je nezgodan sudar sa suigračem Markelleom Fultzom koji ga je udario ramenom u lice. Embiid je napustio parket s bolnom grimasom. Sixersi su objavili da je RTG nalaz negativan, a Embiid je prebačen u bolnicu na dodatne pretrage. Osim Šarića, dvoznamenkasti broj poena upisala su još petorica igrača Sixersa, a najbolji među njima bio je JJ Reddick s 21 poenom. U redovima Knicksa istaknuli su se Michael Beasley i Emmanuel Mudiay sa po 22 poena, Trey Burke s 18 poena te Enes Kanter sa 17 koševa i 14 skokova.

Orlando je izgubio na domaćem terenu od Brookylna 104:111, a odličnu partiju u porazu Magica ostvario je Mario Hezonja koji je za 35 minuta igre ubacio 23 poena (šut iz igre 8/17, trice 2/6, slobodna bacanja 5/5), uz sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Bolji od Hezonje kod Magica bio je samo Nikola Vučević s “double-double” učinkom od 24 poena i 15 skokova. D’Angelo Russell sa 16 koševa i 12 asistencija predvodio je Netse koji su prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Dragan Bender odigrao je 18 minuta upisavši dva koša, dvije asistecije i jedan skok u domaćem porazu Phoenixa od Los Angeles Clippersa (99:111).

Los Angeles Lakersi slavili su na svom parketu protiv Dallasa 103:93. Ivica Zubac je u osam minuta igre za domaćine ostvario tri skoka, jednu asistenciju i ukradenu loptu te dvije blokade.

Pobjedu je ostvario i Cleveland Ante Žižića u gostima kod Charlotte (118:105). Žižić je na parketu bio tek jednu minutu zabilježivši jedan skok.