Ronaldo ‘pocrvenio’, Kovač startao pobjedom, Lyon iznenadio City

U susretu E skupine Lige prvaka Bayern, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je gotovo rutinski u Lisabonu pobijedio Benficu 2:0. Bavarci su poveli već u 10. minuti golom Roberta Lewandowskog, prenosi HRT.

David Alaba je ubacio povratnu loptu s lijeve strane, a poljski napadač sjajno reagirao za vodstvo Kovačeve momčadi. Na 2:0 je povisio Renato Sanchez u 54. minuti.

Filip Krovinović nije nastupio za Benficu zbog ozljede, a nije nastupio niti Branimir Kalaica.

U drugom kolu snage će odmjeriti Bayern i Ajax, te AEK – Benfica.

U susretu iz F skupine Lyon je šokirao engleskog prvaka Manchester City pobijedivši na Etihadu 2:1. ‘Građani’ su dominirali, imali daleko veći posjed lopte i niz prilika, no gosti su bili ti koji su bili efikasniji. Lyon je poveo u 26. minuti. Nabil Fekir je probio po lijevom krilu i ubacio u kazneni prostor, Fabian Delph je promašio loptu, a poklon iskoristio Maxwell Cornet. U 44. minuti Fekir je povećao vodstvo ‘lavova’ postigavši pogodak s ruba kaznenog prostora. ‘Građani’ su smanjili u 67. minuti golom Bernarda Silve. Velike zasluge za gol je imao Leroy Sane koji je sjajno prošao po krilu, a potom povratnom loptom uposlio Silvu. Do kraja susreta momčad Pepea Guardiole je jurila po izjednačenje, ali nije uspjela.

U drugom kolu sastaju se Lyon – Šahtar, te Hoffenheim – Manchester City.

U skupini H talijanski prvak Juventus je na gostovanju pobijedio Valenciju sa 2:0 premda je od 29. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Cristiano Ronaldo. Portugalac je napravio glup potez gurnuvši Murilla što je sudac Felix Brych ‘nagradio’ crvenim kartonom. Bio je to njegov prvi crveni karton u 154 nastupa u LP.

Počelo je lijepom prilikom Marija Mandžukića u 11. minuti, no bivši hrvatski reprezentativac je loše pucao. U 43. minuti je odličnu priliku imao i Joao Cancelo, no njegov udarac je završio u okviru gola. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela torinska ‘Stara dama’ je povela iz kaznenog udarca kojeg je iskoristio Miralem Pjanić. Jedanaesterac je skrivio Parejo oborivši Cancela. Juventus je dobio kazneni udarac i u 51. minuti, a Pjanić je još jednom bio siguran. U nastavku susreta Juve je znalački obranio prednost. Mandžukić je odradio svih 90 minuta.

Manchester United je bez suviše stresa prošao gostovanje u Bernu protiv Young Boysa koji su izbacili zagrebački Dinamo. “Crveni vragovi” su slavili sa 3:0, a golove su zabili Paul Pogba (35, 44-11m) i Anthony Martial (66).

Drugo kolo donosi susrete Juventus – Young Boys, te Manchester United – Valencia.