Hrvatska košarkaška reprezentacija

Rukometaši dobili Argentinu, košarkaši izgubili

Domagoj Duvnjak pogotkom iz sedmerca sedam sekundi prije kraja susreta donio je pobjedu hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji protiv Argentine u drugom kolu olimpijskog turnira u Rio de Janeiru. Hrvatska je slavila 27:26 u susretu koji je zamalo otišao na argentinsku stranu jer su Južnoamerikanci prije tog sedmerca propustili realizirati napad za vodstvo. Poslije poraza od Katara 23:30, Hrvatska opet nije pokazala dobru igru. Poslije većeg zaostatka u prvom dijelu, u drugom poluvremenu uglavnom je bila u rezultatskom egalu s protivnikom.

Najbolji hrvatski strijelac bio je Manuel Štrlek sa sedam pogodaka, a Ivan Čupić je dodao četiri. Federico Fernandez bio je najbolji kod Argentine s osam golova.

Francuska je u ovoj skupini svladala Katar 35:20, a Danska Tunis 31:23. Ove dvije europske reprezentacije predvode skupinu s po četiri boda, Katar i Hrvatska imaju po dva, a bez bodova su Argentina i Tunis. Hrvatska se u trećem kolu susreće s Danskom, u četvrtak u 19.40 sati.

Poslije velike pobjede protiv europskog prvaka Španjolske, hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je u drugom kolu od Argentine 82:90. Argentina je uoči posljednje četvrtine imala prednost od 19 poena, no momčad Aleksandra Petrovića približila se na četiri poena razlike u posljednjoj minuti. Argentina je ipak slavila zahvaljujući boljoj taktici u završnici.

Scola je bio prvi strijelac susreta s 23 poena. Dario Šarić bio je najbolji kod Hrvatske s 19 poena i deset skokova, dok je Bojan Bogdanović dodao 18 poena.

Španjolska je doživjela i drugi poraz na turniru, 65:66 od Brazila, a Litva je svladala Nigeriju 89:80. Argentina i Litva imaju po dvije pobjede, Hrvatska i Brazil po jednu, a Španjolska i Nigerija su na omjeru 0-2.

Hrvatska u trećem kolu, u četvrtak od 19.15 sati, igra protiv Brazila.

Peti dan Olimpijskih igara donosi nastupe hrvatskih natjecatelja u boksu, jedrenju, judu, tenisu i vaterpolu. Marin Čilić u osmini finala sastaje s prvm francuskim reketom Gäelom Monfilsom. Taj meč počinje u četvrtak između 1 i 2 sata iza ponoći.

Boksač Hrvoje Sep također će se ogledati u osmini finala kategorije do 81 kilograma protiv Brazilca Michela Borgesa u 18.15 sati. Jedriličari Tonči Stipanović i Tina Mihelić nastupit će u petom i šestom plovu u Laseru odnosno Laser Radialu, a Ivan Kljaković Gašpić u trećem i četvrtom plovu u klasi Finn. Šime Fantela i Igor Marenić imat će prvi nastup u klasi 470. Natjecanja u jedrenju počinju u 18 sati.

Prva suparnica jedine hrvatske predstavnice u judu Barbare Matić, u kategoriji do 70 kilograma, bit će Portorikanka Maria Perez.

Vaterpolisti će loviti treću pobjedu. Nakon što su bili bolji od SAD-a i Crne Gore, igrat će sa Španjolskom u 1.50 sati.