Hrvatska, rukomet

Težak poraz hrvatskih rukometaša na početku OI

Pokazavši jednu od svojih najlošijih predstava posljednjih godina, hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je debakl na startu olimpijskog turnira u Rio de Janeiru. Iskoristivši samo dva od šest sedmeraca, Hrvatska je poražena od Katara 23:30 te je tako zakomplicirala svoj put prema drugom krugu natjecanja.

Aktualni svjetski doprvak i azijski prvak već je na poluvremenu došao do vodstva 15:8, a momčad Željka Babića u tom je razdoblju promašila četiri sedmerca. Ivan Stevanović upisao je tek tri obrane. Katar je u drugom poluvremenu u dva navrata imao deset golova prednosti i nije dopustio šansu za preokret.

U drugom najtežem hrvatskom porazu na olimpijskim turnirima, najbolji strijelac “Kauboja” bio je Manuel Štrlek s pet pogodaka. Žarko Marković zabio je deset katarskih golova.

Hrvatska će pokušati popraviti dojam u drugom kolu protiv Argentine. Utakmica se igra u srijedu u 3 sata iza ponoći.

U prvom kolu ove skupine poslije se sastaju Danska – Argentina i Francuska – Tunis.