Braća Sinković

Vaterpolisti doživjeli prvi poraz, Sinkovići po medalju

Poslije dvije pobjede, protiv SAD-a i Crne Gore, hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je težak poraz od Španjolske u trećem kolu olimpijskog turnira u Rio de Janeiru. Završilo je 9:4 za Španjolce koji su već na poluvremenu stekli prednost 4:1. Prvi gol Hrvatska je postigla tek u 14. minuti. Izbornik Ivica Tucak mijenjao je vratare, no Hrvatska je bila bez rješenja u napadu. Gonzalo Echenique je s druge strane postigao četiri gola. Za Hrvatsku su jedini strijelci bili Joković, Bušlje, Sukno i Garcia.

U ostalim dvobojima trećeg kola kola ove skupine SAD je svladao Francusku 6:3, a Italija Crnu Goru 6:5. Italija je prva sa šest bodova, Španjolska i Hrvatska imaju po četiri, Crna Gora i SAD po dva boda, dok je Francuska bez bodova.

Hrvatska i Italija u petak će se boriti za čelnu poziciju, a sastaju se još Španjolska i Francuska te SAD i Crna Gora.

Marin Čilić i Gäel Monfils nisu u srijedu mogli odigrati meč osmine finala teniskog turnira. Kiša je poremetila program u Riju. Ogled prvog hrvatskog i francuskog reketa trebao bi biti na rasporedu u četvrtak u večernjim satima.

Četvrtak donosi i natjecanja koja bi mogla donijeti nove medalje Hrvatskoj. Braća Marin i Valent Sinković u 16.30 sati nastupaju u finalu dvojca na pariće te su glavni favoriti za zlato. Dva sata ranije Damir Martin tražit će prolaz u finale u samcu.

Streljašice Snježana Pejčić i Tanja Perec nastupaju u kvalifikacijama discipline 50m puška trostav. Pejčić je favoritkinja za medalju, a finale je na rasporedu u 17 sati.

U 19.15 sati hrvatska košarkaška reprezentacija protiv Brazila će loviti drugu pobjedu u trećem kolu skupine. Rukometaši pola sata kasnije počinju susret s Danskom.