Zrinjski i Široki uvjerljivi, Željezničar potopio Brotnjo

Zrinjski i Široki Brijeg upisali su sigurne pobjede u utakmicama šesnaestine finala Nogometnog kupa Bosne i Hercegovine. Na prvoj prepreci palo je čak pet članova Premijer lige: Čelik, Metalleghe, Vitez, Olimpic i Krupa.

Aktualni prvak je u Mostaru s 5:0 ispratio banjalučki Borac. Sve je bilo riješeno već krajem prvog poluvremena. Nemanja Bilbija u 35., Danijel Stojanović u 41. i opet Bilbija u 43. minuti osigurali su praktički prolaz Zrinjskom, a posao su dovršili Momčilo Mrkaić u 63. i Miloš Filipović u 83. minuti.

Široki Brijeg istim je rezultatom slavio protiv federalnog prvoligaša Čapljine na Pecari. Uoči derbija sa Sarajevom, momčad Branka Karačiča povela je golom Luke Menala u 21. minuti. Jure Ivanković zabio je drugi pogodak poslije pola sata igre. Menalo postiže još dva gola, u 54. i 56. minuti, a posljednji u 63. Antonio Repić.

Željezničar je u Čitluku deklasirao Brotnjo, jedinog trećeligaša u šesnaestini finala, sa 7:0. Golove s te utakmice pogledajte u videoprilogu.

“Tražio sam od svoje momčadi da se na terenu pokaže razlika u kvaliteti između prve i treće lige. Mislim da smo bili dominantni tijekom cijele utakmice. Zamjerao sam svojim igračima u posljednja tri tjedna lošu realizaciju. Danas smo je bitno popravili i sljedeće kolo možemo čekati mnogo mirnije. Kad sam preuzeo Željezničar, htio sam da osvojimo osam bodova iz četiri utakmice. Tri kola u nizu smo neporaženi, imamo pet bodova, pa mi nedostaju tri boda protiv Metalleghea”, komentirao je za Našu TV trener sarajevske momčadi Slavko Petrović.

“Željezničar od kolovoza igra ritmom srijeda-nedjelja i kvaliteta je očito na njegovoj strani. Čestitamo im i želimo im sve najbolje u nastavku. Mi se okrećemo nastavku natjecanja u Drugoj ligi Federacije”, rekao nam je trener Čitlučana Nikola Juričić.

GOŠK je pružio puno veći otpor bijeljinskom Radniku u Gabeli, no poražen je 0:1.

Rezultati ostalih utakmica bili su: Čelik – Bosna Sema 1:1 (3:4 poslije jedanaesteraca); Podrinje – Sloboda Tuzla 0:1; Orašje – Karanovac 3:2; Metalleghe – Velež 1:2; Krupa – Travnik 1:3; Slavija – Vitez 0:0 (5:4 poslije jedanaesteraca); Kozara – Olimpic 0:0 (3:2 poslije jedanaesteraca); Goražde – Zvijezda Gradačac 1:1 (5:4 poslije jedanaesteraca); Rudar Kakanj – Sloboda Novi Grad 5:1; Mladost DK – Rudar Prijedor 1:0; Radnički Lukavac – Drina Zvornik 3:1 i Sarajevo – Bratstvo 2:0.

Ždrijeb osmine finala Kupa bit će održan u petak u 12 sati u Sarajevu.