Zrinjski slavio u Bijeljini, Sarajevo uvjerljivo u Krupi

U prvim susretima 10. kola Premijer lige BiH pobjede su ostvarili nogometaši Zrinjskog i Sarajeva, prenosi pogled ba.

Zrinjski je u Bijeljini svladao Radnik s 1:0. Nakon velike greške Aleksića mrežu domaćina u 15. minuti zatresao je Nemanja Bilbija. U 32. minuti Bekićev pokušaj zaustavio je vratar Lučić, a u nastavku akcije Todorović je bio neprecizan. Radnik je zaprijetio u završnici prvog poluvremena. Udarce Đurića u 41. i Hadžića obranio je vratar Zrinjskog Brkić.

Na otvaranju drugog dijela glavom je pokušao Bilbija, a dobrom intervencijom istaknuo se domaći čuvar mreže. U 51. minuti sjajna prigoda za Zrinjski. Jović je pobjegao obrani Radnika i pogodio vratnicu. Do kraja susreta Radnik je pokušavao doći do poravnanja, ali je obrana Zrinjskog bila na visini zadatka i Plemići su upisali tri važna boda.

Sarajevo je lako slavilo na gostovanju kod Krupe. Tatar je u sedmoj minuti doveo bordo momčad u vodstvo. Krupa je u 24. minuti ostala s igračem manje nakon isključenja Makitana. Karišik je u 44. minuti postigao autogol za povećanje prednosti Sarajeva. Halilović i Šabanović pogađali su u nastavku susreta. Nikodijević je bio strijelac počasnog pogotka za Krupu.